Jitřenka vítala prezidenta

Tento víkend hostoval dětský folklorní soubor Jitřenka na slovenském festivalu Krojované bábiky v Popradu, Velké Lomnici a v Kežmarku společně s dalšími soubory ze Slovenska, Rumunska, Ruska (Kaliningradu) a Chorvatska. 29. ročník tohoto významného dětského mezinárodního festivalu probíhal za nádherného počasí přímo na venkovních scénách, z nichž ty nejhezčí tvořily majestátní dodnes na vrcholcích zasněžené Tatry.
Motivem festivalu je setkávání a navazování nových přátelství mezi dětmi, což je prezentováno panenkami (bábikami), které jednotlivé soubory přivážejí ve vlastních ušitých krojích a které si v závěru festivalu soubory mezi sebou vyměňují. Druhá panenka je přitom vždy uložena do muzea, kde se za tu dobu vystavuje již několik set panenek z celé Evropy.
Jako jediný český zástupce reprezentoval náš podorlický folklor v náročném třídenním programu a dle reakcí publika byl vítaným zpestřením všech probíhajících programů. Děti se představily zejména oblíbeným pásmem Pradleny a na galaprogramu v Kežmarku přidaly pro velký úspěch i efektní Dřevák, který svým klapáním zaujal na novém podiu všechny diváky.
Velkým překvapením bylo první vystoupení v Popradu na základní škole, kde jsme se až po příjezdu dozvěděli, že v rámci jiné charitativní akce přijede i slovenský prezident. A tak se stalo, že děti Jitřenky měly možnost pana prezidenta přivítat v celkem netradičním obleku- přijel v cyklistickém oblečení spolu s dalšími cyklisty a lidmi na handbikách.
Během zájezdu si Jitřenka vyplnila chvilky volna i návštěvou aquacentra v Popradu a samozřejmě nemohla chybět ani krátká tůra po horách- alespoň na Hrebienok a zpátky do Tatranské Lomnice.
Zájezd byl sice náročný, ale velmi pestrý a navíc jsme odjížděli s pocitem odvedené prezentace podorlického regionu.

Tento víkend hostoval dětský folklorní soubor Jitřenka na slovenském festivalu Krojované bábiky v Popradu, Velké

Na dvou plesech se Jitřenka představila s tak trochu netradičním vystoupením. Děvčata si nacvičila

Koncem července se dětský soubor Jitřenka opět po roce vydal do zahraničí, tentokrát na

Ve čtvrtek 19.6.2014 se od 19.00 uskuteční v evangelickém kostele v Horní Čermné koncert

Kromě 3 českých souborů i soubory z Gruzie, Chorvatska a Slovenska se již za

  Třetí červencový týden hostovala Jitřenka na turné v chorvatské Dalmácii. Absolvovala dva koncerty

Všechny aktuality

Čermenské slavnosti

2001

Maticiarik

2003

Vlcnovjan

2004

Mbunda

Jitřenka

Liptovská Tep ...

20140802_131858

Chorvatsko- Da ...

IMG_6670