Jitřenka na slavnostech Pod Kralovou holou

Koncem července se dětský soubor Jitřenka opět po roce vydal do zahraničí, tentokrát na Slovensko do Liptovské Tepličky, kde byl společně se soubory z Polska a Ukrajiny hostem Mezinárodních slavností Pod Královou holou.

Na zájezd jsme vyrazili již ve středu odpoledne, abychom si účinkování na festivalu zpestřili a využili možnosti slovenského pobytu. Ve čtvrtek dopoledne jsme navštívili Dobšínskou ledovou jeskyni a odpoledne poté v Popradu se děti „vyřádily“  v krásném prostředí známého Aquacentra, plného nejrůznějších atrakcí (sem se již děti samozřejmě nejvíce těší). V pátek jsme vyrazili na tůru do Roháčů s přesvědčením, že počasí snad vydrží. Bohužel však jenom chvíli, a tak jsme museli předčasně tyto krásné hory opustit. I přesto jsme se ale stačili ujít pořádný kus cesty. Díky předčasnému návratu k autobusu jsme navštívili jeden z nejhezčích slovenských lidových skanzenů- Oravskou dědinu u Zuberce a stálo to zato. V původních autentických lidových stavbách se představovala lidová řemesla. Nutno říci, že celý skanzen je ve velmi dobrém stavu.

A jak to bylo s náročností a únavou? Stejně tak jako ve čtvrtek jsme si mysleli, že děti už budou po celodenním programu unavené, ale opak byl pravdou. Po návratu do areálu místní školy, kde jsme spali, vyrazily na přilehlé hřiště, kde až do soumraku hrály volejbal. A tak tomu bylo ve čtvrtek i v pátek.

V sobotu dopoledne probíhaly pódiové zkoušky v amfiteátru a po obědě Jitřenka při průvodu obcí zvala všechny k návštěvě programu. Ten probíhal až do večerních hodin a nutno říci, že vystoupení Jitřenky bylo po zásluze oceněno dlouhým potleskem. Závěr programu patřil v samostatném bloku profesionálnímu lidovému souboru SLUK, který byl důstojným vyvrcholením sobotního programu.

V neděli se uskutečnil v ulicích Liptovské Tepličky bohatý průvod, ve kterém se představily účinkující soubory i místní zájmové spolky. Odpolední program pak už probíhal s podobným scénářem jako v sobotu. A i když už toho děti měly opravdu plné zuby (navíc bylo pořádné vedro), své představení znovu „rozjely“ naplno a před plným podiem si ho náležitě užívaly.

Celý zájezd provázela pohodová atmosféra a děti se znovu ukázaly jako výborná parta, na kterou je spolehnutí.

Tento víkend hostoval dětský folklorní soubor Jitřenka na slovenském festivalu Krojované bábiky v Popradu, Velké

Na dvou plesech se Jitřenka představila s tak trochu netradičním vystoupením. Děvčata si nacvičila

Koncem července se dětský soubor Jitřenka opět po roce vydal do zahraničí, tentokrát na

Ve čtvrtek 19.6.2014 se od 19.00 uskuteční v evangelickém kostele v Horní Čermné koncert

Kromě 3 českých souborů i soubory z Gruzie, Chorvatska a Slovenska se již za

  Třetí červencový týden hostovala Jitřenka na turné v chorvatské Dalmácii. Absolvovala dva koncerty

Všechny aktuality

Čermenské slavnosti

2001

Maticiarik

2003

Vlcnovjan

2004

Mbunda

Jitřenka

Liptovská Tep ...

20140802_131858

Chorvatsko- Da ...

IMG_6670